השתחררתם מהצבא וכמו צעירים אחרים, אתם חושבים על לימודים?  כדאי לשקול רישום ללימודי מחשבים ומימוש הפיקדון הצבאי למימון הלימודים. הנה חמש סיבות טובות מדוע כדאי להשתמש בפיקדון למימון של לימודי המחשבים בלי לדחות את ההחלטה.

  1. לימודים – מימוש אידיאלי של הפיקדון  – את הפיקדון הצבאי ניתן לממש לשש מטרות, אך המציאות מוכיחה שלימודים הם הבחירה הנפוצה מכולן. בפרק הזמן של שבע השנים שהפיקדון תקף לגביהן (בחמש מתוכן ניתן להשתמש בו רק לצורך המטרות המוגדרות), אפשרות הלימודים היא הרלוונטית ביותר.. כי כמה צעירים כיום מקימים עסק או רוכשים דירה לפני שהם משלימים את לימודיהם? מימוש הפיקדון ללימודם ובמיוחד לימודי מחשבים (מקצוע מבוקש, רווחי עם הטבות רבות) הוא צעד מתבקש מבחינת מסלול החיים של הצעיר הישראלי.
  2. שילוב לימודים ועבודה? לא בבית ספרנו – סיבה נוספת לשקול בחיוב שימוש בפיקדון הצבאי לצורך לימוד מחשבים היא שבדרך אחרת קשה מאד לממן את הלימודים. אפשרות השילוב של עבודה ולימודים, שקיימת בחלק מהמקצועות, לא בהכרח נוכחת בתחום המחשבים. תחום זה נחשב למאתגר ורווי במשימות.  הפיקדון מעניק סוג של שקט נפשי בכל הנוגע למימון שכר הלימוד ומאפשר כתוצאה מכך להתמקד במה שחשוב באמת – הלימודים עצמם (ולא הדרכים למימונם).
  3. השקעה לעתיד – הדרך הנכונה ביותר להסתכל על הפיקדון הצבאי היא כאל מעין השקעה לעתיד, שבמקרה של לימודי מחשבים צפויה להניב רווחים משמעותיים מאד כבר בשנים הקרובות. בסוף הדרך, כשנכנסים לעולם התעסוקה, יש ביקוש עצום לבוגרי לימודים במרבית תחומי המחשבים, כשהמשכורת נוטה להיות גבוהה מבכל תחום לימודי אחר.  שימוש בפיקדון מאפשר להסיר את החסמים הכלכליים שעשויים להיות לפני שפונים לאפיק “השקעה” זה, ובכך לאפשר לה להתממש בעתיד הנראה לעין.
  4. הביקוש הגבוה – תחום המחשבים הוא דינמי מאד, ובלא מעט מקרים גם צעיר מאד. חברות רבות בתחום המחשבים וההייטק מחפשות חבר’ה צעירים אחרי צבא, שעברו הכשרה נקודתית כלשהי  – זה לא חייב להיות תואר אקדמי, אלא יכול להיות גם קורס נקודתי במקצוע מבוקש של עולם המחשבים. שימוש בפקדון והגשמת לימודי המחשבים בגיל צעיר מאפשרים להכות בברזל בעודו חם ולהצטרף למעגל העובדים המבוקש ביותר בתחום ההייטק. מה גם שסביבת העבודה הצעירה צפויה להפוך את העבודה עצמה למהנה הרבה יותר, כאשר ידוע כיום שגם אנשי מחשבים מתנהלים מול בני אדם ולא רק מול אמצעים טכנולוגיים.
  5. הרלוונטיות –  ההחלטה לגבי מסלול לימודים היא אחת החשובות שאדם מקבל בחייו. למרות שתמיד יש פתח לשינויים, היא עשויה להגדיר את המסלול המקצועי שלו לתקופה של עשרות שנים, את רמת החיים וכמובן שגם ההכנסה. שימוש בפיקדון ללימודי מחשבים מהווה ניצול אידיאלי של הפיקדון מכיוון שהוא פותח את הדלת לתחום שלא רק שנחשב לרלוונטי מאד כיום, אלא גם אמור להגדיל את כוחו בעתיד הנראה לעין. הפיקדון אינו משמש לכן לקורס נקודתי שיאפשר תעסוקה למשך פרק זמן מינימלי, או לשם תחביב כלשהי, אלא מאפשר לרכוש מקצוע לחיים. מלימודי מחשבים אפשר להתפתח לתפקידים רבים כמו ניהול פרויקטים וכולי.

:מעוניינים לקבל ייעוץ לגבי לימודי הי-טק? השאירו פרטים

יצירת קשר פוסט
Sending