ישראל היא מעצמת הייטק ויותר מ-300,000 איש עובדים בתעשיית ההייטק. זו תעשייה דינאמית בה הביקוש עולה על ההיצע ולכן, תמיד יש דרישה לאנשי הייטק טובים במקצועות נחשקים.
בניגוד למה שנהוג לחשוב, ניתן להשתלב בהייטק גם בלי תואר אקדמי וללא ניסיון, כל שצריך זה פשוט ללמוד את המקצוע הנכון – לימודי הייטק מובילים להצלחה.

תחום מפתח בהייטק הוא פיתוח תוכנה ומהתפקידים המבוקשים בתחום שלא דורשים רקע קודם, ניתן בהחלט לציין את QA (Quality Assurance) – בדיקות תוכנה.
הרעיון שעומד מאחורי התפקיד הפופולארי, הוא שחברות מייצרות תוכנות לא יכולות לשחרר תוכנה לשוק בלי לוודא אינספור פעמים שהוא עומד בדרישות המחמירות ביותר, על פי התוכנית העסקית, עונה על חוויית המשתמש והכי חשוב – שאין בו באגים. מי שאחראים לתהליכי בדיקת האיכות לאורך שלבי הפיתוח וטרם שחרור המוצר לשוק, הם אנשי QA – בודקי תוכנה.
אלה נהנים מעבודה מאתגרת וגם מתנאי מתגמלים. על פי סקרי שכר, אנשי QA מתחילים מרוויחים בממוצע 7-13 אלף שקלים בחודש וככל שהם צוברים ניסיון, שכרם יכול להגיע עד 18 אלף שקלים בחודש שהוא יעלה ככל שהם יתקדמו, למשל, לתפקידים כמו ראשי צוותים וכדומה.

QA כשלעצמו הוא תחום מרתק ודינאמי שלא מפסיק להתפתח ולהתחדש ככל שהטכנולוגיה מתקדמת ויש צורך בבודקי תוכנה שיכירו מגוון רחב של מערכות הפעלה ופלטפורמות שונות ומגוון כלי בדיקה.
נשמע מעניין? לפניכם כמה דברים שחשוב לדעת על לימודי QA מסגנון העבודה, מה לומדים במסגרת קורס QA ומה הן אפשרויות התעסוקה לבוגרי קורס QA.

אז מה עושים אנשי QA?


מטרת העל של תפקיד QA היא לבצע בדיקות של תוכנות והעבודה כוללת ביצוע בדיקות לאורך  תהליך הפיתוח. אנשי QA משתמשים במגוון כלי בדיקה במערכות הפעלה שונות, כולל בדיקה של אפליקציות, בסיסי נתונים. הם מאתרים באגים בתוכנה וכן מנתחים את תוצאות הבדיקות ומגישים סטטוסים עדכניים לצד המלצות לשיפור התוכנה מבחינות שונות, כדי שבסופו של דבר, התוכנה תהיה איכותית וטובה יותר ככל שניתן במסגרת אילוצי פיתוח, תקציב וכולי.
אולם תפקידים של אנשי QA לא מסתיים בבדיקות עצמן. זהו תפקיד שמשלב עבודה עם גורמים נוספים בחברה עצמה שפועלים למען איכות המוצר, למשל, אנשי פיתוח שמפתחים את המוצר ועד אנשי שיווק ופיתוח עסקי המעוניינים לוודא שהמוצר תואם לתוכניות העסקיות של החברה.
לכן, זה לא רק תפקיד טכני אלא גם תפקיד הכולל ראייה רחבה יותר ומחייב תשומת לב לפרטים הקטנים בעבודה עצמה תוך התייחסות לתמונה השלמה.

מה לומדים אנשי QA?


היום יש קורסים ספציפיים שמכשירים אנשי QA בדרך המקיפה ביותר, כך שעם סיום הקורס ניתן כבר לעבוד בתחום. במהלך קורס QA לומדים מתודולוגיות עבודה שונות על פי הטכנולוגיה המתקדמת ביותר. הקורס מקנה בסיס לעבודה הכולל מושגי יסוד מעולם המחשבים והכרות עם מערכות הפעלה WINDOWS, LINUX, UNIX, מבוא לפיתוח תוכנה, תקשורת, ארכיטקטורת מחשבים, שימוש בכלי MTM ועוד.
במהלך הלימודים, נרכשות מיומנויות חשובות כמו ניהול בדיקות וכתיבת מסמך STP (software test plan) מסמך ניהול בדיקות. כמו כן, נלמדים כלים לביצוע בדיקות מובייל. חשוב מאוד שהקורס יהיה פרקטי, יכלול התנסות מעשית (לדוגמא, בהגשת פרויקט סיכום) ויקנה את המידע החשוב לקראת מבחני ההסמכה הבינלאומית ISTQB – היחידה בבדיקות תוכנה המהווה פעמים רבות תנאי קבלה לעבודה בחברות הייטק גלובליות.
כדאי להשקיע! איוש תפקידי QA פותח דלתות לכיוונים מקצועיים נוספים בתעשיית הייטק, למשל, ניהול פרויקטים בתוכנה וכן לתחום Devops המחבר בין פיתוח לאופרציה.

עם כל האפשרויות, עבודה מגוונת, בשלל ארגונים שמחפשים לגייס אנשי QA ולתגמל אותם בהתאם, אין ספק שכדאי לכם לבחור בלימודי QA כמקפצה לעבודה בהייטק.

:מעוניינים לקבל ייעוץ לגבי לימודי הי-טק? השאירו פרטים

יצירת קשר פוסט
Sending