העולם הופך לאוטומטי עם שפע של פיתוחים מעניינים בעלי השפעה על אורח החיים. בעידן הנוכחי כבר ניתן לקבל מענה אוטומטי משירות הלקוחות, לרכוש צידה לדרך ממכונות אוטומטיות ולנקות את הבית באמצעות רובוט שיודע בדיוק איך והיכן לשאוב אבק.

תחום נוסף שמצטרף למהפכה האוטומטית הוא תחום הבדיקות – QA. יותר ויותר חברות מטמיעות היום כלי בדיקה אוטומטיים בתהליך שחרור מוצר לאוויר העולם ומחפשות בודקי תוכנה המכירים את הכלים אשר ידעו כיצד לנהל ולבצע את התהליך בדרך האפקטיבית ביותר.

עובדים על אוטומט

בעוד בדיקות ידניות מבוססות על תפקוד אנושי, הרי שבדיקות אוטומטיות מצמצמות את המעורבות של בודקי QA ובעלות יתרונות רבים:

ראשית, בדיקות אלה חוסכות הרבה זמן. אי אפשר להשוות את המהירות וההספק של כלים אוטומטיים למהירות ולהספק של עובד ולא משנה כמה הוא חרוץ ומהיר. בדיקות אוטומטיות ניתן להריץ סימולטנית על גבי פלטפורמות שונות וכך ליהנות מהשוואות ומכיסוי בדיקה רחב היקף וגבוה במיוחד. ניתן גם לתזמן בדיקות ולהריץ בדיקות רגרסיה, ללא תלות בנוכחות של עובדים במשרד. למעשה, אפשר להריץ בדיקות אוטומטיות 24/7, מתי שרוצים למשך כמה זמן שרוצים.

בדיקות אוטומטיות מפיקות משוב מהיר יותר, פידבק שמשפר את האינטראקציה בפיתוח המוצר, כיוון שכך אנשי הפיתוח יודעים מה לשפר לפני שהפרויקט מתקדם לקראת שלב קשה יותר לבצע שינויים. הגילוי של באגים בשלב מוקדם יחסית והתיקון המהיר בעקבות גילוי מוביל לחיסכון בעלויות.

כמובן שחיסכון של זמן שווה לחיסכון בכסף. ארגונים יכולים לצפות מראש כמה יעלו להן הבדיקות ואם הבדיקות מהירות ומדויקות יותר לחסוך משאבים שהוקצו בעבר לבדיקות חוזרות וכדומה.

מבחינת דיוק, בבדיקות אוטומטיות אפשר לצמצם משמעותית את האפשרויות לטעות. אנשים טועים, אלה טעויות אנוש, אבל בבדיקות אוטומטיות יש פחות מקום לטעויות ולכן, התוצאות של הבדיקות מדויקות ואיכותיות יותר. כמו כן, ניתן לעשות שימוש חוזר בסקריפטים שוב ושוב וליהנות מרמת דיוק גבוהה.

אפשר גם לשלב בין כלי בדיקה אוטומטיים שונים ולבצע בדיקות מבוזרות במגוון כלים, כשלכל כלי יש את היתרונות הייחודיים לו וביחד ניתן ליהנות מתוצאות איכותיות במיוחד.

בדיקות אוטומטיות עובדות על פי סטנדרט מסוים, וקשיחות זו עשויה לסייע לנהל בדיקות בדרך אחת ולא מגוון סגנונות שיכולים להיות לבודקים שונים ולייצר בעיה כשכל בודק מבצע בדיקה בסגנון אחר ועשוי להגיע למסקנה שונה מחברו לעבודה.

מעבר לכך, פתרונות אוטומציה רבים מספקת גם הגנה ואבטחת מידע בהליך של בדיקות אוטומטיות שאינו קיים בבדיקות ידניות.

שדרגו את עצמכם מידני לאוטומטי

תהליכי בדיקה אוטומטיים מפנים זמן לתהליכי בדיקה שדורשים בדיקות ידניות, למשל, בתרחישי בדיקה מורכבים יותר ולכן, השילוב בין בדיקות אוטומטיות לבדיקות ידניות הוא הנכון לבודקים ולארגונים רבים שמחפשים איך לייעל את תהליכי הבדיקה.

כמו כן, חברות רבות מאמצות את גישת ה-DEVOPS המחברת בין פיתוח ואופרציה ומחייבת ידע בבדיקות אוטומטיות וכך הופכת את הידע בנושא לרלוונטי וכדאי מאוד.

תחום הבדיקות לא מפסיק להתפתח ואם כבר רכשתם ידע בבדיקות ידניות, זה הזמן לקחת קורס בדיקות אוטומטיות ולשכלל את המיומנויות והכישורים הנדרשים לעולם הבדיקות האוטומטי.

:מעוניינים לקבל ייעוץ לגבי לימודי הי-טק? השאירו פרטים

יצירת קשר פוסט
Sending