מי לא חולם לעבוד בחברות ענק גלובליות או בסטארט אפים מדליקים, שמפתחים מוצרים פורצי דרך? להיות חלק מצוותים שעובדים על הדבר הבא ואולי אפילו לעשות אקזיט שיסדר אתכם מהבחינה הכלכלית? עולם ההייטק הוא בדיוק מה שמספרים עליו – מאתגר, אינטנסיבי, דינאמי, גדוש באופציות תעסוקתיות ופתוח לכישרונות צעירים ובעיקר לאנשים חרוצים, שמוכנים להתמסר להצלחת הפרויקט.

אבל רגע לפני שאתם קופצים למים ומחליטים שהייטק זה בשבילכם, חשוב שתתכוננו מהבחינה האסטרטגית למה שעומד בפניכם על מנת שתדעו כיצד לנהל את הקריירה, צעד אחר צעד, משלב הלימוד דרך הגשת המועמדות ועד הקידום המבוקש. דברים שחשוב לדעת לפני שנכנסים לתעשייה.

סקר שוק – מהם התחומים החמים בעולם ההייטק

הייטק זו מילה שמעלה מיד אסוציאציות של תנאים מפנקים, משרדים נוצצים, נסיעות לחו”ל, אבל תעשיית ההייטק היא תעשייה. כלומר, היא מורכבת מתמהיל מגוון של חברות וארגונים מסוגים שונים וממגוון מסחרר של מקצועות ותפקידים. אז לפני שאתם מכוונים להייטק, חשוב להתמקד ולהבין מה בהייטק בדיוק יתאים לכם. רצוי לבצע סקר מקדים ולבחון מהם התחומים המבוקשים ביותר נכון לעכשיו.

זכרו שמדובר בענף סופר דינאמי ולכן, מקצועות שבעבר נחשבו לנחשקים אינם בהכרח המקצועות המבוקשים של היום. אם כך, איך תדעו מה כן? בדקו את מודעות הדרושים, באיזה תחום יש ריבוי מודעות ולאחר מכן, כמה מרוויחים באותו תחום בהתבסס על טבלאות שכר. אפשרות נוספת היא לבדוק על מה מדברים בתעשייה – להצטרף ליום פתוח במוסד ללימודי הייטק או בכנסים מקצועיים.

מה לומדים כדי להשתלב בתחום הנבחר

החלטתם על תחום מסוים? עכשיו בדקו מה עליכם לעשות כדי להיכלל כמועמדים לתחום. כלומר, מה צריך ללמוד כדי להגיע לתפקיד ספציפי או לתחום מסוים. כיום ישנם קורסים מקצועיים רבים המקנים את הידע והכלים הנדרשים לעבודה, בין אם זו הכרות מקיפה עם תוכנות, מערכות הפעלה, פלטפורמות טכנולוגיות, שפות תכנות, סביבות פיתוח וכדומה. לעיתים יספיק קורס אחד ולעיתים יידרש שילוב בין שני קורסים או קורס בסיסי וקורס למתקדמים יחד עם מבחן הסכמה שמהווה אסמכתא לידע שלכם.

בכל מקרה, חשוב ללמוד במוסד לימודים מוכר בתעשייה, כדי שהתעודה שלכם תהיה מוערכת ותעיד על רמת הידע שרכשתם. שימו לב גם לתנאי הקבלה לקורסים, משך הקורסים, מה מצופה מכם (הגשת עבודות, מעבר מבחנים) והיכן מתקיים הקורס.

מתי ניתן להיכנס לתחום ולמי הוא מתאים

לכל תחום יש פרופיל, מעין אבטיפוס שמהווה השראה למראיינים ולמגייסים אשר מבחינתם הוא העובד האידיאלי לתפקיד. על ידי סקירת מודעות דרושים, ניתן פחות או יותר להבין איזה תכונות וקווי אופי יתאימו לתפקיד או לתחום המבוקש. למשל, יחסי אנוש, הקפדה על הפרטים הקטנים ביותר, רקע טכנולוגי, גישה אינטגרטיבית וכולי.

עקרונית, ניתן להיכנס להייטק בגיל צעיר, מיד לאחר השירות הצבאי אך גם כהסבה מקצועית בשלב מאוחר יותר בחיים. עם זאת, יש לקחת בחשבון שברגע שאתם על תקן עובדים מתחילים, אתם מתמודדים על התפקיד מול אנשים צעירים יותר ומתחילים מהתחלה מבחינת שכר, תנאים וכדומה. אך כמובן שהסבה מקצועית להייטק, לתחום מבוקש, תסייע לכם לבנות עתיד מקצועי מבטיח יותר.

דגשים נוספים שחשוב להסב אליהם תשומת לב: האם ניתן להשתלב בתחום כשכירים או כעצמאיים, באיזה סוג חברות תוכלו לעבוד – חברות הייטק או חברות במיקור חוץ המספקות שירותים מקצועיים לחברות הייטק, מהן אפשרויות הקידום שלכם לאחר שרכשתם ידע בסיסי וניסיון בתחום וכדומה. כדאי להגיע לייעוץ אישי במוסד ללימודי הייטק ולקבל את האינפורמציה המבוקשת בנושא, על מנת לבצע את הבחירה התאימה ביותר.

:מעוניינים לקבל ייעוץ לגבי לימודי הי-טק? השאירו פרטים

יצירת קשר פוסט
Sending