תעשיית הסייבר הישראלית לא עוצרת לרגע. היא החלה את דרכה אי שם בשנות ה-80 עם חברות המתמחות בפיתוח תוכנות אנטי וירוס ומאז הכל היסטוריה. היום היא כבר כוללת פעילות נרחבת בין פיתוחים בתעשייה הביטחונית ובין אם מערכות סייבר מתקדמות בזירת ההייטק. לוחמי מגן סייבר ומקצועני אבטחת מידע נהנים משפע של אלטרנטיבות תעסוקתיות לפיתוח קריירה מצליחה בתחום.

זה הזמן להכיר כמה שחקניות מרשימות בסייבר ניישן הישראלי:

CyberArk

כבוד ל- CyberArk הישראלית מדורגת גבוה ברשימת Cybersecurity 500. החברה מתמקדת בסיכול מתקפות סייבר ממוקדות ומעניקה שירותים לחברות ענק, רבות מהן מתוך  רשימת Fortune 100.  תחילתה של החברה בשנת 1999 בידי אהוד מוקדי ואלון ניסים כהן.
במרוצת השנים הרחיבה את סדרת מוצרי האבטחה המבוססים על פטנט “חדר כספות לרשת תקשורת”. היא בצעה הנפקה שנחשבת לאחת המוצלחות של חברה טכנולוגית ישראלית ואף רכשה חברת הזנק מבוסטון.

Radware

שם נרדף לפיתוח מערכות אבטחה וחברה מובילה בקנה מידה בינלאומי. Radware נוסדה בשנת 1997 על ידי יהודה זיסאפל (מבעלי קבוצת רד-בינת) ובנו רועי זיסאפל. היום היא מציעה מגוון פתרונות אבטחה עטורי פרסים לאבטחת נכסים דיגיטליים ומרכזי נתונים ארגוניים על ידי מתן תשתית, יישום והגנה עם יותר מ-12,500 לקוחות וארגונים ברחבי העולם. המטרה היא לשפר את הרווחיות ולהפחית את עלויות התפעול של צוותי ה-IT . כיום עובדים בה בערך 10,000 איש ב-30 משרדים בעולם.

Check Point

אין סקירה של חברות אבטחת מידע ישראליות בלי Check Point, המתמחה בפיתוח תוכנה לאבטחת מידע, אבטחת רשתות ומחשבים, מכשירים ניידים וענת, תוכנות חומת אש ועוד פתרונות הגנה בזירת הסייבר.
צ’ק פוינט הוקמה בשנת 1993 על ידי שלמה קרמר, מריוס נכט וגיל שויד, זכתה בפרסים רבים, כבשה פסגות בתחום ההגנה הווירטואלית. לא מזמן היא רכשה את Dome9 המתמחה בפיתוח טכנולוגיה לניהול אבטחה בענן. החברה מעסיקה יותר מ-4000 עובדים ב-42 מדינות ברחבי העולם.

Imperva

עוד כוכבת בזירת הסייבר היא Imperva, שמתמקדת בפיתוח תוכנה להגנה על ארגונים. היא אומנם ממוקמת כעת בקליפורניה, אבל החלה את דרכה בשנת 2002 כאן בישראל עם היזמים שלמה קרמר, עמיחי שולמן ומיקי בודאי. החברה מוכרת הודות למוצרים כמו ניטור וניתוח פעילות מסדי נתונים, בדיקת שלמות קבצים וניטור שגיאות ממערכות הפעלה והיישומים המופעלים בה, חומת אש לאפליקציות מקוונות ועוד.

 

Cybereason

יוצאי יחידת 8200 ליאור דיב, יונתן שטרים־עמית, ויוסי נער הם שהקימו את החברה העומדת מאחורי פלטפורמה לאיתור ותגובה לאיומי סייבר על מנת לנטרל אותו בדרך המהירה והיעילה ביותר. לחברה משרדים בתל אביב ובארה”ב והיא הקימה גם חברת בת ביפן ולא מכבר העלתה את מצבת כוח האדם שלה ל-700 עובדים ואף הכפילה את מכירותיה בשוק הבינלאומי.

תחום הסייבר קורץ לכם? קורסים באבטחת מידע וסייבר סקיורטי ייקחו אתכם לקריירה במרחב הקיברנטי .

:מעוניינים לקבל ייעוץ לגבי לימודי הי-טק? השאירו פרטים

יצירת קשר פוסט
Sending