מקפצה מצוינת לתעשיית הייטק היא דרך ג’וב של בודק תוכנה – QA. תחום מרתק ומאתגר המאפשר לך להיות חלק פעיל בתהליך פיתוח התוכנה ולהכיר את האבולוציה על כל שלביה.

שווה בדיקה – תחום נחשק


כל מוצר טכני בתהליך פיתוח עובר בדיקת תוכנה על מנת לוודא שהתוכנה עובדת לפי מסמך האפיון ותואמת לצרכים העסקיים של הארגון, שהיא נטולת באגים ומשיגה מקסימום ביצועים.
תהליך בדיקת תוכנה הוא תהליך רב שלבי שנעשה מורכב יותר ככל שיש יותר יישומים ניידים או מגוון רחב של התקנים, כשבודק תוכנה נדרש לבדוק את התוכנה מכל ההיבטים האפשריים – פונקציונליות, אבטחה, שימושיות, זמן תגובה וכן לתכנן אסטרטגיית בדיקה, לעקוב אחר ביצועים, לתעד מבדקים ולהשקיע מחשבה יצירתית כיצד לשפר את הבדיקה לשיפור האיכות והעלאת האמון של הצרכנים במוצר. וכנה שנבדקה יותר פעמים ובעקבות הבדיקות בוצעו שיפורים – תתפקד טוב יותר ותזכה באמון המשתמשים.

כמה מרוויחים?


הדרך לקריירה ב-QA מתחילה בקורס בדיקת תוכנה המקנה סט כלים מעשי של בדיקות תוכנה מההבנה הקונספטואלית של התחום דרך כלי הבדיקה האופציונאליים. על פי טבלאות השכר, יש הבדל משמעותי בין בודקי תוכנה המשתמשים בכלי בדיקה ידניים ובין אנשי QA המשתמשים בכלי בדיקה אוטומטיים לטובת האוטומציה.QA המבצע בדיקות ידנית מתחיל ירוויח בסביבות ה-10-14 אלף ₪ בחודש בעוד QA בעל ידע בכלים אוטומציה ירוויח כבר בין 12-14 אלף ₪, כמובן שהשכר עולה ככל שצוברים יותר וותק וניסיון או מתקדמים לדרג ניהולי.

מדוע להתקדם לבדיקת תוכנה אוטומטית?


אין ספק שאוטומציה שדרגה משמעותית את תהליכי הבדיקה יחד עם שכרם ותנאיהם של אנשי QA. מה יש בתהליכים אוטומטיים שכה נדרשים היום בשוק הפיתוח, התוכנה, התקשורת והאבטחה?
כלים אוטומטיים מצליחים להרחיב את טווח הבדיקה וכן לקבל משוב מהיר יותר, לרוץ במגוון סביבות פיתוח והכל תוך חיסכון במשאבים כמו זמן ועלות. הבדיקה האוטומטית נחשבת גם לבדיקה יסודית במיוחד ומסוגלת לבצע בדיקות שבודק ידני אנושי לא יכול לבצע מבלי הסתייעות בכלים אוטומטיים.
יתרונות נוספים של כלי בדיקה אוטומטיים הם שניתן להריץ את הבדיקות 24/7 – כלומר, כלי הבדיקה עובדים בשבילך גם כשאינך נוכח ומבחינת עלות תועלת – הרווח הוא גבוה ביותר. כלים אלה גם מאפשרים גמישות רבה וסימולטניות – ניתן להריץ בדיקות במגוון מכשירים ופלטפורמות בו זמנית. כמובן שעדיין המקצועיות והידע שלך כאיש QA נדרשת בהפעלת כלים אוטומטיים על מנת לפתור בעיות ספציפיות או להריץ תרחישי בדיקה שדורשים אבחנה אנושית וכמובן לגבש אסטרטגיית בדיקה, לפקח על פעולת הכלים האוטומטיים ולהביא את המומחיות שלך בניתוח הממצאים.

כאיש QA תוכל להעלות את רמת השכר שלך על ידי כך שיהיה לך הידע הדרוש והמתאים לעולם האוטומציה. מכתיבת תסריטי בדיקות דרך ביצוע ועד תיעוד בדיקות. ידע משולב של בדיקות ידניות יחד עם הפעלה אפקטיבית של כלי אוטומציה יפיק לך את מירב הסיכויים להשתלב בחברות מובילות, בתפקידי QA ולהרוויח שכר נאה וכן להיפתח בפני הזדמנויות קידום אטרקטיביות.

:מעוניינים לקבל ייעוץ לגבי לימודי הי-טק? השאירו פרטים

יצירת קשר פוסט
Sending