האוטומציה חוללה מהפכה בעולם הבדיקות ואנשי ה-QA בארגונים משתמשים היום בבדיקות אוטומציה ובמגוון כלים מתקדמים לאיתור באגים, שיפור המוצר ואבטחת איכות. אוטומציה מהווה השלמה לבדיקה הידנית שנחשבת לאיטית, יקרה יותר ולא תמיד אמינה.

לפניכם הכרות עם ארבע מגמות וכלים מרכזיים מתקדמים בתחום הבדיקות ומחזור חיי הפרויקט.

אוטומציה ללא כתיבת קוד


הבשורה המרעננת בעולם הבדיקות היא בהחלט אוטומציה ללא כתיבת קוד. אם בעבר היה צורך להגדיר את הטסט ולכתוב את הקוד ובדיקת אוטומציה מסורתית היתה כרוכה בכתיבת סקריפטים נפרדים של תוכנות לביצוע עבור כל תרחיש בדיקה, הרי שהיום מדובר בכלי אוטומציה ללא קוד, שמטרתם לצמצמם זמני בדיקות במיוחד בפרויקטים מורכבים או בלוחות זמנים צפופים.
מדובר בביצוע בדיקות ללא צורך בכתיבת קוד ואלה הן בדיקות ידידותיות במיוחד וקלות לשימוש.
בין הכלים הבולטים בבדיקות אוטומציה נטולות קוד, ניתן להזכיר את Perfecto Codeless פלטפורמת אוטומציה חכמה מבוססת ענן עמה ניתן ליצור בדיקות אוטומציה מהירות במיוחד, בין אלה בדיקות למטרות תחזוקה, תיקונים, איתור באגים – הכלי מאפשר לבצע בדיקות המתקיימות במקביל כולל אלמנטים לניתוח ויזואלי.
כמו כן, פלטפורמת אוטומציה TestCraft, מצוינת עבור בדיקות רגרסיה וניטור יישומי אינטרנט המבוססת על טכנולוגיית בינה מלאכותית מהפכנית ומאפשרת לבצע בדיקות מבוססות סלניום באמצעות ממשק “גרר ושחרר” ולהפעיל את הבדיקות בו זמנית ללא מיומנויות של קידוד.

בדיקה רציפה


בדיקה רציפה היא שם המשחק. כיום ידוע שיש חשיבות רבה לבדיקה רציפה כאשר המטרה המרכזית היא להעריך את הסיכון העסקי ולקבל תובנה מידית האם השינוי מסוכן מדי או יכול לעבוד. בדיקה זו מספקת משוב מהיר המסייעת לצוותי הפיתוח בעבודתם מבלי ליצור “צוואר בקבוק” ומספקת משוב המתאים לכל שלב בצינור ההולכה. כלומר, ניתן לבחון כל שכבה בארכיטקטורה וכן בדיקות מקצה לקצה המעריכות באופן ריאלי את החווייה החזותית של המשתמש וכך ניתן לבצע אופטימיזציה מתמדת של בדיקות אוטומציה ולהפחית סיכונים עסקיים. כלומר, עקביות מגבירה את יכולת הדיוק.

בדיקות אוטומציה בקוד פתוח
עם המעבר לקוד פתוח, החלו ליישם גם בדיקות אוטומציה המתאימות לאפליקציות שתוכננו בקוד פתוח. קוד זה מאפשר גמישות טכנולוגית ומספק דרכים רבות לפיתרון בעיות וקיימים כלים שונים לאוטומציה עם כלים המתאימים לקוד פתוח, כמו למשל, סלניום שנחשב לפופולארי מבינם וכן אפיום שאידיאלי לבדיקת יישומים ניידים ויישומים היברידיים בפלטפורמות iOS ו- Android.

בדיקה אוטומטית ויזואלית


אין כמו מראה עיניים והיות ואנו חיים בעולם ויזואלי, היה זה רק עניין של זמן עד שגם הבודקים יבקשו אימות חזותי על מנת לבחון כיצד נראה היישום בנוסף לאופן פעילותו. כיום יש פלטפורמות שונות המאפשרות לבדוק כיצד נראה העיצוב ובגדלים שונים על מסכים שונים, האם יש באגים חזותיים שפוגעים בהנאה ומסיבים אי נוחות וכן צילומי מסך אוטומטיים שמשקפים למפתח את הוויזואליזציה של היישום במהלך הבדיקה. הכלים מאפשרים לבדוק את ממשק המשתמש באופן אוטומטי על פי דפדפנים, התקנים וסביבות שונות כדי לזהות עקביות וחוויית משתמש אחידה וטובה.

בקורס בדיקות אוטומציה QA תקבלו את כל המידע והכלים החשובים לביצוע בדיקות מתקדמות.

:מעוניינים לקבל ייעוץ לגבי לימודי הי-טק? השאירו פרטים

יצירת קשר פוסט
Sending