עולם הבדיקות הפך לאחד מזירות התעסוקה הפופולאריות בתעשיית ההייטק ורבים רוצים להיכנס לתחום ולהצליח.
היום כל תוכנה לפני שהיא יוצאת לאוויר העולם עוברת טסטים המבוצעים על ידי בודקי תוכנה המכונים אנשי QA. הם  משתמשים בכלי בדיקה ידניים וכלי בדיקה אוטומטיים על מנת לאבחן תקלות אפשריות ולדווח על נושאים טעוני שיפור להשגת ביצועים אופטימאליים.

אם אתם חושבים לכוון את הקריירה שלכם לתחום בדיקות QA, כדאי שתדעו מה המעסיקים הפוטנציאליים מחפשים – מי בעצם הוא המועמד האולטימטיבי לתחום. אז מהן הדרישות ועם איזה ידע כדאי להגיע לתהליך המיון וראיונות עבודה?

כלים להצלחה

לאיוש משרות בתחום ה-QA נדרש ידע מעשי בשימוש בכלי בדיקה פופולאריים בשוק. בינם: Selenium הבולט בבדיקות אוטומטיות לאפליקציות וכן JUNIT שהוא כלי לבדיקה אוטומטית בסביבת פיתוח מבוססת JAVA. יש חשיבות רבה לידע המעשי בשימוש בכלים מבחינת תפעול, מדידת הביצועים. יש לשים לב שכל חברה עשויה לדרוש ידע של ביצוע בדיקות בסביבות שונות, כמו למשל, סביבת  BI. יש להכיר סביבות שונות ובסיסי נתונים על מנת להשתלב בתחום. בקורס בדיקות QA ילמדו אתכם ניתוח ועיצוב מודל הנתונים, בניית בסיס נתונים, פקודות SQL נפוצות וכדומה.

בדיקות מכל הסוגים

הציפייה של מעסיקים בתחום היא שתדעו לבצע בדיקות QA מסוגים שונים: בדיקות יחידה המתקיימות ברמת יחידות המערכת הקטנות ומכסות את יחידת הקוד הקטנה ביותר ובדיקות אינטגרציה הבודקות למעשה את האינטראקציה בין החלקים בתהליך מחקר ופיתוח. כלומר, איך חלק אחד משפיע על חלק אחר על מנת להבין אם המערכת עובדת ביחד בסינרגיה טובה. כמו כן, בדיקות רגרסיה שנועדו לבדוק שהשינויים שנעשו אינם פוגעים בתפקוד של החלקים השונים. סוג נדרש נוסף הוא של בדיקות אפליקטיביות לבדיקת האבטחה של התוכנה.

התסריט שמאחורי הבדיקה

כתיבת תסריטי בדיקה הוא חלק קריטי בתהליך הביצוע. כאנשי QA יידרש מכם לכתוב תסריטי בדיקה הכוללים את הצעדים הנדרשים לפי סדר כרונולוגי בדרך להשגת התוצאות ולביצוע תהליך הבדיקה. תסריט הבדיקה הוא חלק אינטגרלי ממסמך תוכניות הבדיקה ובמסגרת התסריט תהיו אחראים על קביעת הפרמטרים השונים שנבדקים, פעולות לביצוע, זמן הרצה וכדומה. תסריטי הבדיקה נכתבים על פי מפרטים ואפיונים טכניים. לרוב בודקי תוכנה מתמקצעים בתחום מסוים וצוברים ניסיון בכיוון המקצועי שמעניין אותם, כמו למשל, כתיבת תסריטי בדיקה לביצוע בדיקות אוטומטיות.

חברות רבות מחפשות בודקי תוכנה בעלי הידע הדרוש לביצוע בדיקות ל-WEB ומובייל, פיתוח אוטומציה ב-JAVA, רמה גבוהה בכתיבת שאילתות SQL. חשוב לבחור קורס מקצועי של מוסד לימודים בעל מוניטין מוביל המשלב בין לימודים תיאורטיים מקיפים להתנסות מעשית כך שתוכלו לצבור ניסיון פרקטי כבר בתקופת הלימודים. החליטו לאיזה כיוון מעניין אתכם ללכת – ידני או אוטומטי או לשלב בין השניים והאם פניכם מועדות לחברות הייטק, ביטוח, פיננסים וכדומה.

:מעוניינים לקבל ייעוץ לגבי לימודי הי-טק? השאירו פרטים

יצירת קשר פוסט
Sending