יום אחד אתם מתעוררים ומגלים שהילד הוריד רוגלה תוך כדי שהוא גלש להנאתו וחיפש משחקים חדשים או נחשף לתכנים לא ראויים ועל הדרך – מישהו השתלט על המחשב שלכם ושיבש את הפעילות.

היום, כאשר הילדים עסוקים יותר ויותר במרחב הווירטואלי, חשוב להגן עליהם מפני אינטראקציה עם גורמים עוינים וכפי שתלמדו במהלך קורס סייבר סקיורטי ואבטחת מידע – יש בהחלט מה לעשות על מנת להעלות את רמת הביטחון בזירה המקוונת.

מסננים תכנים

בקרה אינטרנטית חשובה כאשר הילד יכול לכאורה לגלוש לכל אתר ואתרים רבים עשויים להציג תכנים לא ראויים. ניתן לחסום גישה לאתרי אינטרנט הקשורים לעולמות תוכן מסוימים כגון אלימות וכן להשתמש בתוסף חוסם פרסומות על מנת שיעלו תכנים שונים במהלך הגלישה. קיימים כלים לתיעוד תהליך הגלישה של הילד כך שאפשר בדיעבד לעקוב אחר הגלישה שלו ולבחון היכן הוא בדיוק ביקר בזירה הווירטואלית. לדוגמא – כלי Clean Router המאפשר ניטור של כל מכשירי הרשת על ידי ההורים. כלי נוסף לדוגמא הוא SafeDNS המסנן אתרי אינטרנט מסוכנים לרבות תזמון והפקת דוחות על אתרים בהם הילדים שוטטו.

אופס האינטרנט כיבה את עצמו

קיימים תוספים שונים המאפשרים לתזמן גישה לאינטרנט לפרקי זמן מוגדרים מראש, כך שהילדים יוכלו לגלוש רק בחלון הזמן שהוקצה עבורם ונקבע מראש. ברגע שחלון הזמן נגמר – המחשב מנתק את עצמו והילד לא יכול להשתמש במחשב. כנ”ל קיימים תוספים דומים גם לגלישה ושימוש במובייל ובטאבלט. אפשר גם להשתלט על המחשב מרחוק, למשל, תוך עבודה במשרד ולצפות במה שהילד צופה על מנת לפקח מקרוב אחר פעולות הצפייה שלו.

זהירות, צ’ט בדרך

ניתן להגביל ולחסום גם גישה לחדרי צ’אט המהווים סכנה כאשר יש התקשרות בלי הולמת בין המשתתפים ומבוגרים שעשויים להתחזות לילדים וכן סכנה גם לפריצות למחשב. אפשר לחסום או להגביל גישה לחדרי צ’אט תחת פיקוח.

מנתבים את הנתב

אגב, אבטחת הנתב האלחוטי חשובה מאוד כיוון שדרך הנתב ניתן להתחבר לאזורים שונים בבית וכך הנתב מהווה כר פורה לפריצות. ניתן לשנות את שם הנתב מבררת המחדל שניתנה לו על ידי היצרן וכן את הסיסמא, לבחון את רמת האבטחה הגבוהה ביותר, ליצור סיסמא ייחודית לאורחים ולהטמיע חומת אש על מנת לשמור על המכשיר מפני האקרים. חשוב להצפין רשתות אלחוטיות וכן לחסום מצלמת רשת מפני צילום ומעקב. כאשר אינכם בבית אין סיבה שהרשת תהיה בשימוש, ניתן לכבות אותה וכך להפחית סיכויים לחדירות על ידי גורמים זדוניים.

לא חייבים לפתוח בקריירה באבטחת מידע על מנת להטמיע את היישומים החשובים ביותר להגנת המחשב האישי, הרשת הביתית והמכשירים של הילדים. קורס סייבר יקנה לכם את הכלים החשובים ביותר במסגרת קורס יעיל ואיכותי להעלאת הביטחון האישי והמשפחתי.

:מעוניינים לקבל ייעוץ לגבי לימודי הי-טק? השאירו פרטים

יצירת קשר פוסט
Sending