בדיקת תוכנה היא שלב קריטי במחזור חיי התוכנה. לאחר פיתוח התוכנה מגיע השלב בו בודקי תוכנה (אנשי QA) בודקים את התוכנה מכל ההיבטים האפשריים על מנת לוודא שהיא עומדת בסטנדרטים הגבוהים של איכות. תואמת למפרט הטכני ונטולת באגים. בתהליך זה הם משתמשים בכלים שונים כאשר שפת SQL מהווה שפת מחשב חשובה בעולם בדיקת התוכנה -QA.

SQL הוא קיצור של Structured Query Language ושפה זו היא הנפוצה ביותר בניהול בסיסי נתונים. השפה פותחה במקור על ידי IBM אבל עברה מאז הרחבות ושדרוגים רבים.
זוהי שפה שאילתות מובנית הצהרתית המתארת בעצם מה לבצע ולא כיצד לעשות זאת. היא משמשת גם ליצירת אינדקסים וטבלאות, קריאת נתונים ויצירת שינויים בנתונים.

שפה זו היא היום שפת מסד הנתונים בכל מערכות ניהול מסדי הנתונים היחסיים. ניתן לכתוב אתה סקריפטים ולבצע אינטגרציה, ליצור שאילתות לניתוח נתונים, לשחזר באמצעותה מידע עבור יישומים שונים וכן להוסיף, לעדכן, למחוק, ליצור ולשנות נתונים. ובעיקר לאמת נתונים כדי לבדוק אם הם התעדכנו בתוכנה או ביישום.

מדוע אנשי QA משתמשים ב-SQL?

לשימוש ב-SQL יתרונות רבים במיוחד למי שעוסק בתחום של בדיקות תוכנה. ראשית, היא לא דורשת קידוד ובזכותה אפשר לנהל מסד נתונים ללא כתיבת קוד. שנית, זו שפה גמישה. כלומר, ניתן להשתמש בה בתוכנות ושרתים וסוגים שונים של טלפונים ניידים.
יתרונות נוספים הם שהשפה היא מאוד אינטראקטיבית ומאפשרת לקבל תשובות לשאלות מורכבות תוך זמן קצר וכן ליצור המחשה וייצוג של הנתונים. SQL מאמר בדיקות דינאמיות וסטטיות, מאפשר לכרות נתונים בצורה טובה, ליצור קבוצות בדיקה.

הנתונים בידיים שלכם

חשוב להבין שחלק בלתי נפרד מעבודתם של בודקי תוכנה קשור לאימות וסנכרון מסד הנתונים ומכאן החשיבות של הבנה מעמיקה ב-SQL. מיומנות ב-SQL מסייעת באימות נתוני בדיקה במסד הנתונים, כתיבת שאילתות ופירוש מסדי הנתונים. באמצעות שאילתות אלה אפשר לבדוק נתונים ובמובנים מסוימים השאילתות האלה מקצרות תהליכי בדיקה. הבודקים יכולים לאמת פונקציונאליות במהירות. על ידי שימוש בשפה ניתן לנתח ולהבין מסדי נתונים וסוגי נתונים, לאפיין תכונות, לנתח עיצוב מסדי נתונים, לחפש באגים ולהמיר מסדי נתונים.

מ-QA לאפיקי קריירה נוספים

לימוד SQL מהווים חלק אינטגרלי מתוכנית הלימוד של קורס בדיקת תוכנה והידע בתחום פותח דלתות רבות בתעשייה. התחום מאפשר לבודקים לבצע בדיקות רחבות היקף וגם לבדוק ברמה יסודית וגבוהה יותר יישומי תוכנה. במסגרת הלימודים נלמדות פקודות שונות ושאילתות לצורך שליפת נתונים מהירה ויעילה. במסגרת קורס בדיקות תוכנה נלמדים בהרחבה תכנים הקשורים ל-SQL כמו למשל, התקנה של SQL Server, פקודות וחישובים שונים ועוד כלים שעוזרים לבודק במהלך עבודתו המקצועית. ידע בתחום מהווה נקודת זינוק לכל תחומי האנליזות והדאטה למי שרוצה להתפתח בעתיד לתפקידי ניתוח נתונים.

:מעוניינים לקבל ייעוץ לגבי לימודי הי-טק? השאירו פרטים

יצירת קשר פוסט
Sending