מהפכת הדיגיטל נותנת אותותיה בכל מקום כולל בזירת העיצוב הגרפי. המעצבים של פעם שעבדו עם פריהנד ועיצבו בעיקר לפרינט מתבקשים ללמוד תוכנות חדשות, לדעת כיצד לעצב אתרי אינטרנט וחומרי שיווק למדיה.
המעצב הדיגיטלי שולט ביד רמה בשילוב בין תכנות לעיצוב ויכול לספק שירותים גם לתחום האינטראקטיב. עיצוב אפליקציות ואתרים רספונסיביים למובייל, הפקת קטלוג דיגיטלי ועוד.

מתמקצעים בעיצוב לדיגיטל? רוצים לקחת את הסטודיו שלכם צעד אחד קדימה או ללמוד מלכתחילה עיצוב גרפי בדגש דיגיטלי? הנה הדברים שאתם חייבים לדעת!

הטכנולוגיה בידייך

הכניסה של אמצעים טכנולוגיים והשפעתם על הפרויקטים בעיצוב מחייבים מעצבים המעוניינים לאחוז בידע עדכני להכיר את התוכנות הפופולאריות בשוק כמו Photoshop, Illustrator, InDesign, שכל אחת מהן יכולה לתרום להשגת התוצאה הסופית בדרך האפקטיבית ביותר.
Illustrator יעילה לעבודה בשיטה הוקטורית במיוחד ליצירת סמלים וגם אלמנטים תלת ממדיים, InDesign המתאימה לייצוא מסמכים בפורמט PDF וכמובן פוטושופ, שמאפשרת עבודה מגוונת ומתקדמת עם שלל מברשות, כלי חיתוך, ריטוש, התאמת גדלים, פילטרים ורקעים בביצועים מרשימים במיוחד.

האפקטים שעושים הבדל

חלק בלתי נפרד היום מעבודתו של מעצב אינטראקטיב קשורה לאפטר אפקט שצוברים היום תאוצה בפרויקטים דיגיטליים. כמו למשל, הוספת הנפשות, יצירת מרקמים מיוחדים, הוספת גשם או בועות, תאורה דרמטית, יצירת אלמנטים אומנותיים ועוד.

מחוברים למובייל

מאז שהטלפון הסלולארי והטאבלט הפכו לחברינו הטובים ביותר, עלתה הדרישה למעצבים גרפיים הבקיאים ביסודות העיצוב למובייל. המטרה היא לעצב מראש אתרים שיעלו טוב במסך הסלולר או הטאבלט כולל שמירה על חוויית משתמש חיובית וכן עיצוב אפליקציות ייעודיות – יישומים מכל הסוגים.

עיצוב אתרי אינטרנט שמוכרים

עיצוב גרפי היום מוקדש במובנים רבים לעיצוב אתרי אינטרנט תדמיתיים או מכירתיים. מעצב גרפי שרוצה להשתלב בעולם האיקומרס נדרש לידע רחב ביצירת חוויית משתמש, אפיון אתרי סחר, חלוקה נכונה של קטגוריות, זרימה ומעבר בין דפים, הצגת הפריטים בדרך אטרקטיבית ומניעה לפעולה. מעבר לידע העיצובי וידע בתכנות, נדרשת גם חשיבה שיווקית ואסטרטגית שקשורה לניתוח בריף לקוח כמו מי קהל היעד, מה עולם התוכן של האתר, כיצד לייצר אתרים רווחיים יותר ועוד. לרוב לומדים במסגרת קורס עיצוב גרפי את הפלטפורמות המובילות היום לבניית אתרים כמו wordpress כולל עיצוב ושדרוגים של טמפלטים מובנים, שימוש וניהול מערכות תוכן וכן קידום אתרים ערך מוסף ליצירת אתר טוב מכל הבחינות. הנגישות אף היא הפכה לחלק אינטגרלי מעבודת עיצוב האתרים כאשר חשוב לדעת מה נדרש היום מבחינת הנגשת האתר – תקן ותוספים.

מה מסתתר מאחורי העדשה

אומנם מעצב גרפי לא נדרש לצלם, אבל היות והצילום הדיגיטלי נקשר בעיצוב גרפי כדאי להבין יותר גם בצילום דיגיטלי. למשל, כיצד פועלת המצלמה ואיך לבצע תיקוני צילום ברמה גבוהה להשגת תוצאה ייחודית, עבודה עם תמונות וכמובן זכויות יוצרים בעת השימוש בתמונות.

:מעוניינים לקבל ייעוץ לגבי לימודי הי-טק? השאירו פרטים

יצירת קשר פוסט
Sending