איומי הסייבר מתרבים מיום ליום ואם יש טכנולוגיה שיכולה להגן על הנתונים מפני התקפות סייבר הרי זו blockchain. “שרשרת בלוקים” מאפשרת פעילות עסקית מאובטחת כאשר כל בלוק כולל מזהה וגיבוב של תוכן הבלוק הקודם וכך מתחבר אליו והתוצאה היא מבנה נתונים מבוזר עם תוכן שנקבע על ידי כל הגורמים המעורבים. יישום מוכר של בלוקצ’יין הוא המטבע המבוזר ביטקוין ומאז מטבעות מבוזרים אחרים פועלים בטכנולוגיה זו.

הטכנולוגיה נחשבת למקדם בטיחות חשוב ואפילו נאס”א החליטה ליישם טכנולוגיית בלוקצ’יין הנחשבת כיום לטכנולוגיה כמעט בלתי חדירה על מנת למנוע מתקפות עתידיות. הטכנולוגיה נלמדת בקורסים של אבטחת מידע ורבים בוחרים להטמיע אותה ולהשתמש בה להצפנת, הגנה וגיבוי נתונים. מהם היתרונות של Blockchain בתחום מגן סייבר?

ביזור זה שם המשחק

בלוקצ’יין הוא ההפך הגמור מאחסון מרכזי והוא מציע ארכוב של נתונים באופי מבוזר. בבלוקצ’יין כל חבר ברשת מאמת את הנתונים שנוספו באמצעות מערכת של מפתחות. משתמשי השרשרת יכוליםלאחסן את הנתונים ברשת של המחשב שלהם וכך להבטיח שהרשת תישאר מבוזרת – כלומר, הנתונים לא במקום אחד הם במגוון מקומות. בשל האחריות המשותפת של המשתמשים ניתן להשיג אבטחה מרבית וגם לא ניתן להסיר נתונים קיימים ומכאן התרומה הגדולה שלה לזירת הסייבר סקיורטי.

הגנה על נתונים

האקרים נדרשים לפרוץ למערכת כולה, משימה מורכבת מאוד ומכאן גם הסיכוי הנמוך לפריצה לרשתות בלוקצ’יין. כמו כן, כל חבר יכול להציע גישה קריפטוגרפית אבל גם לבטל את ההרשאה ולאפשר הרשאות מוגבלות בלבד למשתמשים ספציפיים. למעשה, אין נקודת גישה אחת מרכזית למאגר נתונים וניתן לשמור על נתונים חסויים ומאובטחים בשליטת המשתמשים. בעסקאות אין צורך לערב צד ג’ לעיבוד העסקה.
המידע מבוזר יעיל יותר להגנה היות ולהאקרים יהיה קשה למצוא נקודות חולשה בודדות ולכן הוא יעיל בפני התקפות מסוג DDoS. היתרון המרכזי של בלוקצ’יין הוא שאפשר לייצר ביטחון ללא תלות בגורמים מרכזיים ללא שליטה ריכוזית. מהסיבה הפשוטה שלא ניתן בעצם לשנות נתונים המאוחסנים בבלוקצ’יין התשתית אמינה יותר ומוגנת יותר מפני פריצות או מניפולציות זדוניות. אפשר לבצע אימות בצורה פשוטה יחסית והאימות הינו עצמאי ואמין במיוחד באמצעות בלוקצ’יין. הנתונים נבדקים על ידי הרשת וברגע שהם מאומתים הם בלתי ניתנים לשינוי. הבלוקצ’יין מונעת גניבת נתונים ומונעת הונאות ומעמידה בפני האקרים מיומנים קשיים רבים. כמו כן, בלוקצ’יין מאפשר הקצאות hashes בלעדי וכך ניתן למנוע סוסים טרויאניים ורוגלות או תוכנות כופר שהפכו לאיום ממשי עבור ארגונים רבים.

מומלץ ללמוד את טכנולוגיית בלוקצ’יין ואת היתרונות הרבים שהיא מביאה עמה. קורס מגן סייבר הוא הדרך לפתוח בקריירה נחשקת באבטחת מידע כאשר חשוב לבחור מוסד לימודים בעל מוניטין ותוכנית הכשרה מקיפה ומעמיקה במיוחד.

:מעוניינים לקבל ייעוץ לגבי לימודי הי-טק? השאירו פרטים

יצירת קשר פוסט
Sending