ניהול קריירה חכם מתחיל בבחירת תחום לימוד. אומנם אנחנו חיים בעידן מהיר בו רבים מחליפים עבודות ומקצועות בקצב מסחרר, אבל מי שמחפש מקפצה להצלחה יבחר מלכתחילה תחום עיסוק שיפתח בפניו הזדמנויות קריירה נחשקות בהמשך הדרך. ידע מעשי ממנו אפשר להתפתח לכיוונים שונים בשלל תחומים כמו פיתוח תוכנה.

לימודי תכנות מעניקים את הכלים המעשיים בשפות תכנות, הכרות עם בסיסי נתונים, פתרון בעיות ושדרוג תוכנות, פיתוח לצד שרת ולצד לקוח ופיתוח בשלל פלטפורמות ממערכות מידע ועד אפליקציות.
החלטתם ללמוד פיתוח תוכנה ואתם מעוניינים לדעת לאן תחום הלימוד יכול להביא אתכם? סקירה של אפיקי הקריירה הפוטנציאליים עבורכם.

פיתוח למובייל

זירת המובייל לא מפסיקה להתפתח עם יישומים חדשים שכובשים את לבם של המשתמשים ופיתוח תוכנה המתמקד בפיתוח אפליקציות יאפשר לכם לפתח יישומים למערכות הפעלה אנדרואיד או IOS. כנ”ל בפיתוח אתרי אינטרנט רספונסיביים המתאימים למובייל. מפתחי תוכנה שמייעדים את עצמם לתחום המובייל נדרשים לידע רחב ב-JAVA, תכנות עצמים ועוד. בין דרישות התפקידים: ידע ב- -native, Java for Android SDK, היכרות עם Kotlin, ידע בכתיבת Unit testing and UI tests.

פיתוח BI

בינה עסקית היא שם המשחק בעולם העסקי וארגונים רבים מחפשים מפתחי תוכנה שיתמקדו בפיתוח BI ויהיו אחראים על פיתוח ותחזוקה של תהליכי מחקר נתונים, אפיון ועיצוב דוחות מורכבים באמצעות SQL, הטמעת ופיתוח מערכות ומודלים לאחזור נתונים ועוד. תפקידים מעניינים המשלבים בין טכנולוגיה לאינפורמטיקה. לרוב הדרישות מתפקיד כוללות, בין היתר, ידע בכתיבת מסמכי אפיון ובכתיבת שאילתות מורכבות ב-SQL.

FULL STACK

אחד הכיוונים המקצועיים הפוטנציאליים למי שלמד פיתוח תוכנה הוא להפוך למפתח פול סטאק – פיתוח מקצה לקצה. מפתח זה יודע לתת מענה הן לצד שרת והן לצד לקוח ולכן ,הוא יכול לקחת על עצמו חלק משמעותי בתהליכי פיתוח ולקדם פרויקטים כאשר הוא שולט בפיתוח רכיבי תוכנה לאורך כל חיי מחזור התוכנה. הוא אחראי הן על אספקט לוגי והן על היבטים של אבטחה, תצוגה ועוד בשל הידע הרחב שלו ב-JAVA, .,NET ,HTML ועוד.

תפקידי ניהול בפיתוח

מסלול הקריירה של מפתחי תוכנה מגוון להפליא, אבל לרוב מפתח תוכנה יתחיל כחבר בצוות פיתוח תוכנה ויוכל להתקדם לתפקידים ניהוליים כמו למשל, ראש צוות פיתוח תוכנה או מנהל פרויקטים בתחום המחשוב, מנהל פיתוח ועד סמנכ”ל טכנולוגיות.

מקצוען DevOps

מפתחי תוכנה רבים בוחרים גם בתחום DevOps ואחראים על החיבור בין הפיתוח לייצור בשיטת העבודה Agile. הידע הרחב בפיתוח תוכנה מאפשר לקצר ולייעל תהליכי פיתוח בין אם מדובר בפיקוח על בדיקות, קונפיגורציה, ניהול תצורה וכלי אוטומציה ובקרה, כולל בדיקת קוד. המטרה של מקצוען זה היא לוודא שהכל פועל כל פי המפרט הטכני והתוצר הסופי אכן עומד בדרישות.

כדי לנהל קריירה בצורה נבונה חשוב לבחור במוסד לימוד איכותי המציע הכשרות מקצועיות בסטנדרט הגבוה ביותר על פי הדרישות העכשוויות מהתעשייה.

:מעוניינים לקבל ייעוץ לגבי לימודי הי-טק? השאירו פרטים

יצירת קשר פוסט
Sending