האוטומציה שינתה את כללי המשחק בזירה העסקית והיא מאפשרת לארגונים לחסוך משאבים של זמן וכסף ולייעל את העבודה ולהעלות את הפריון. כיום קיימות פלטפורמות רבים ומוצעים כלים מתקדמים ליישום תהליכים אוטומטיים בארגון וכדאי לבחון היטב את השינויים, שניתן לבצע באמצעות אוטומציה על מנת להגיע לביצועים מרשימים יותר.

מהן ההשפעות החיוביות הבולטות ביותר של אוטומציה?

ניצול משאבים – חיסכון משמעותי בפעולות ידניות

במקרים רבים, אוטומציה מאפשרת לעובדים להתמקד ולהשקיע יותר זמן איכות בהיבטים המעניינים של עבודתם ולבזבז פחות זמן על ענייני ביורוקרטיה או משימות שגזלו הרבה זמן. למשל, מיון קורות חיים של מועמדים במקרה של מחלקת HR – כיום יש פתרונות שעל פי פרמטרים יודעים לסנן ולמיין קורות חיים של מועמדים לפי מאפיינים שהוגדרו מראש, כנ”ל בתחום הבדיקות האוטומטיות שאפשרו למקצועני QA להספיק יותר בפחות זמן.

שקיפות במקום הראשון

ארגונים רבים שוכחים את האלמנט החשוב של הקשר בין אוטומציה להעלאת מידת השקיפות בארגון. פלטפורמות אוטומטיות מגדילות משמעותית את השקיפות ואת הקולבורציה בין עמיתים ומנהלים. באמצעות שליחת הודעות סטטוס, ארגונים יכולים לבצע מעקב מדויק – הם יודעים היכן עומדת כל משימה ומי אחראי על מה, כמה כסף נוצל עד כה מהתקציב הכולל וכך ניתן גם לקבל החלטות עסקיות טובות יותר. ניתן להפיק דוחות מסכמים ולנתח את הנתונים כדי להפיק תובנות ממשיות.

לתת יותר בפחות זמן

אוטומציה השפיעה מאוד על שירות הלקוחות שארגונים נותנים ללקוחותיהם. אפשרויות לצ’אט בוט שיחליף מענה אנושי מול הלקוח ויטפל בפניות או יסנן פניות עד שהן מגיעות למקום הרלבנטי ביותר. כמו כן, גישה מהירה למידע ועיבוד מהיר של מידע על מנת לטפל בבקשות של לקוחות ביעילות. באופן טבעי, בדרך זו הפרודקטיביות עולה.

בראש שקט ובצורה בטוחה

פתרונות אוטומטיים משפרים משמעותית את אבטחת המידע, מזעור סיכונים של פריצות ומתקפות סייבר ומסייעים בהגנה על מידע רגיש של לקוחות ומערכות רגישות.

הפחתת עלויות

אין ספק שברגע שמוטמעים תהליכים אוטומטיים ניתן לשלם פחות על כוח אדם, לחסוך זמן ששווה כסף ואפילו למנוע תקריות כמו פרצות אבטחה שיכולות לעלות לארגון ביוקר. לרוב פתרונות אוטומטיים כרוכים בעלויות הפעלה נמוכות כך שבהחלט ניתן להטמיע את הפתרונות, להשקיע ברכישה, בהטמעה, במנוי חודשי במידת הצורך ולחסוך יותר לאורך זמן.

בראש שקט ובצורה בטוחה

פתרונות אוטומטיים משפרים משמעותית את אבטחת המידע, מזעור סיכונים של פריצות ומתקפות סייבר ומסייעים בהגנה על מידע רגיש של לקוחות ומערכות רגישות. אם בוחרים פתרונות אוטומציה אמינים ניתן גם לסמוך על כך שהעבודה האוטומטית תעשה בדרך הטובה ביותר.

אוטומציה היא חלק בלתי נפרד מצמיחת וגידול הארגון וחשוב להטמיע פתרונות אוטומטיים שישכללו את הקשר מול הלקוחות ואת תהליכי העבודה להשגת תוצאות עסקיות טובות יותר.

:מעוניינים לקבל ייעוץ לגבי לימודי הי-טק? השאירו פרטים

יצירת קשר פוסט
Sending