דאטה אנליסט הפך לתפקיד מרכזי בתהליכי ניתוח בחברות וארגונים. מטרת העל של התפקיד היא למפות נתונים ולחלץ תובנות עסקיות שיהוו ערך משמעותי לפעילות של הארגון.
במסגרת קורס דאטה אנליסט נלמדים הכלים והפלטפורמות שמסייעים לדאטה אנליסט לבצע את עבודתו בדרך הטובה ביותר.

לפניכם הכרות עם שלושת הכלים המרכזיים בתחום וכיצד הם משרתים את תהליך עיבוד וניתוח הנתונים:

Excel


התוכנה ליצירת גיליונות אלקטרוניים היא ללא ספק הבסיס בכל עבודתו של דאטה אנליסט עם מגוון האפשרויות המתקדמות שהיא מציעה וכלי ניתוח בהתאמה אישית.
באקסל ניתן לבנות טבלאות ולהשתמש בנוסחאות, כדי לייעל את העבודה. אומנם האקסל עשוי להתקשות להתמודד עם סוגיות אנליטיות מורכבות ונפח עצום של נתונים, אבל הוא עדיין נחשב לכלי חובה לכל משרה שקשורה בתחום.
הפונקציות שאפשריות באקסל מסייעות בבניית מערך נתונים והתאמת נתונים, פתרון של בעיות, רגרסיה של נתונים והרצת סימולציות שונות בתוכנה.

Power BI

 

גולת הכותרת של התוכנה אף היא מבית מיקרוסופט טמון בויזואליזציה של נתונים וביצירת דוחות אוטומטיים בצורה ידידותית להפליא.
זהו כלי מבוסס ענן, שמאפשר שימוש ללא תמיכה טכנית מיוחדת תוך שימת דגש על כלים גרפיים אינטואיטיביים וחילוץ מידע עסקי מדויק במהירות רבה.
ניתן לסנכרן את הכלי עם פלטפורמות שונות וליצור שיתוף מידע מאובטח. כלי עוצמתי זה גם עוזר לדאטה אנליסט לייצר שאילתות, ליצור מודלים ולנתח מבלי שצריך לדמיין את התפלגות הנתונים. מרכז השליטה נוח מאוד, כולל הפקת דוחות בהתאמה אישית  ובניית מודלים שמאפשרים ניתוח ודיווח עקביים ואמינים.
הכלי עובר שדרוגים רבים ומתעדכן בפצ’רים חדשים לפי השינויים המהירים בתעשייה הדינאמית, כך שמשתמשים תמיד נהנים מניתוח מתקדם בהתאם לטכנולוגיה העדכנית. אין ספק שעם Power BI עבודתו של הדאטה אנליסט פשוטה יותר והיא משרתת גם את האינטרס של הארגון לגיבוש החלטות עסקיות חכמות המבוססות על ניתוח מתקדם שמשלים את הדרישה לאקסל ומככב במודעות הדרושים בתחום.
פתרון אנליטי זה מגיב במהירות רבה וכך חוסך זמן ומשאבים ומקצר תהליכים בעלויות נמוכות ובממשק ידידותי ואין ספק שההדמיות של הנתונים מסייעות לדאטה אנליסט להציג רעיונות מופשטים בצורה קונקרטית וברורה בפני מקבלי ההחלטות.

MSSQL


Microsoft SQL Server היא מערכת לניהול בסיס נתונים במודל היחסי. השימוש בפלטפורמה הוא לתשאול וטיפול בנתונים וכן ליצירת טבלאות והיחסים ביניהן.
הכרות עם המערכת, כפי שנלמד בקורס דאטה אנליסט, מאפשרת להבין לעומק ולקיים אינטראקציה עם מסדי נתונים ולבצע תהליכי חילוץ נתונים וטרנספורמציה של הנתונים מהכנת הנתונים ועד ביסוס המסקנות.
זהו פתרון שימושי במיוחד בו משתמשים היום ארגונים רבים ולכן, חשוב להתנסות בשימוש במערכת ומקסום הפעילות בה לצרכי הניתוח תוך שימוש בנתונים שונים מספריים, טקסט, בינאריים וכולי בפונקציות שונות בשמירה על אבטחת מידע בסטנדרט גבוה.

דאטה אנליסט הוא תחום מרתק ורב גוני וזה הזמן לבדוק את התאמתכם לתפקיד המסקרן של התעשייה!

:מעוניינים לקבל ייעוץ לגבי לימודי הי-טק? השאירו פרטים

יצירת קשר פוסט
Sending