בבלוג זה תוכלו לקרוא הכל על עולם המחשבים וההייטק

בדיקות אוטומטיות – זה לא טרנד חולף!

המונח "בדיקות אוטומטיות" בהקשר של תוכנות ויישומים הוא מטעה במידה מסוימת. למרות שהוא מרמז על שיטות שונות לביצוע הבדיקות מבלי שיש מעורבות של יד אדם בתהליך, במציאות ההיפך הוא הנכון. את הבדיקות האוטומטיות צריכים לבצע אנשי מקצוע מוסמכים, שעברו הכשרה ראויה, באמצעות תוכנות ייעודיות.

מה שחשוב להדגיש הוא שהביקוש למומחי בדיקות אוטומטיות הגיע למימדי ענק בשנים האחרונות, מגמה שלפי כל התחזיות צפויה להתגבר בעתיד הנראה לעין. אז מה הופך את הבדיקות האוטומטיות להרבה יותר מאשר טרנד חולף?

על הבדיקות האוטומטיות

בדיקות תוכנה אוטומטיות נעשות תוך שימוש בתוכנות שונות עליהן חולש איש המקצוע: תוכנות אוטומציה דוגמת Appium ו-Selenium מאפשרות לבצע את תהליך הבדיקה בצורה יעילה יותר מכל שיטה אחרת, כשעל הבודק עצמו לתכנת את התסריטים השונים של הבדיקה. המטרה של המומחה היא לא רק לבצע את הבדיקה, אלא בעיקר לבחון את פלט הבדיקה ולנתח אותו. האתגר הגדול הוא להבין מהניתוח מה בדיוק דורש שיפור או שינוי בתוכנה, ואלו היבטים דווקא משביעים רצון. בדרך זו ניתן יהיה להמשיך בהליך הפיתוח עד להשקתו של התוצר הסופי ונטול הפגמים.

במהלך השנים הפכו לדקים יותר הגבולות בין בדיקת התוכנה לפיתוח שלה הלכה למעשה, כאשר לצורך חלק מהבדיקות האוטומטיות נדרשות יכולות תכנות של ממש. הדבר בא לידי ביטוי מובהק באחת מתפיסות העבודה המרכזיות כיום בעולם התכנות וההייטק, והיא Devops – תפיסת עבודה שמטרתה לקרב מאד בין הפיתוח (Development) לבין האופרציה (Operations). בדיקות אוטומציה מהוות חלק מרכזי בתוך מכלול תהליכי ה-Devops הנערכים בארגונים, מה שמסביר עוד יותר את החשיבות שלהן בעת הנוכחית.

גם אנשי QA שפעלו בתחום באמצעים כלים מורכבים יותר מבצעים לא פעם את המעבר לסביבות הבדיקה האוטומטיות יותר, תוך ידיעה שהכלים שהתחום מציע יכולים למקסם את העבודה שלהם ביותר ממובן אחד.

תוכניות הלימודים המקיפות

תחום הבדיקות האוטומטיות נחשב למורכב, כזה שמצריך היכרות עם אינספור כלים טכניים אך גם הבנה בנושאי פיתוח, תשתית, תוכנה, יישומים ועוד – כולל בעולמות האינטרנט והמובייל. כתוצאה מכך, ההמלצה עבור כל האנשים שמעוניינים להיחשף לעולם זה, לא משנה עד כמה אוטו דידקטיים הם מגדירים את עצמם, היא להירשם לתוכניות לימודים העוסקות בבדיקות אוטומטיות. תוכניות לימודים אלה מניחות ידע מוקדם בתחום, למשל ב-QA, תכנות ותחומים משלימים אחרים, כאשר על ההתאמה של המועמד ללימודים אפשר ללמוד במסגרת מבחן קבלה וראיון אישי.

הלימודים מתפרסים על פני יותר מ-445 שעות לימוד ועוסקים בנושאים דוגמת מבוא לכלי בדיקה וניהול, מבוא ל-SQL, מבוא ל-OOP, תכנות Java, JIRA, Junit, JMeter, Selenium, Appium ואחרים. הם כוללים פרויקט מקיף הנערך לכל אורכם ולמעשה מאפשר לבצע בפועל את תכני הלימודים, החל משלב התכנות הבסיסי ועד לשימוש בכלי הבדיקה המתקדמים ביותר.

אז למה ללמוד בדיקות אוטומטיות?

הלימודים יאפשרו ליישר קו עם תחום שלא דורך במקום אפילו יום אחד. ההערכות הן שבעתיד הנראה לעין אנשי בדיקות "קלאסיים" ייפלטו מהתחום ויוחלפו על ידי בודקים בודדים שיבצעו את הבדיקה הקלאסית, ובעיקר בודקים אוטומטיים שיהיו במידה מסוימת על תקן מתכנתים. לימוד הבדיקות האוטומטיות מאפשר להישאר רלוונטיים, להשתדרג וליהנות משלל אפשרויות בעולם הבדיקות, אפשרויות שלא פתוחות עבור בודקים בשיטות המסורתיות.

שתפו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

מעוניינים לקבל ייעוץ לגבי לימודי הייטק? השאירו פרטים

רוצים לעבוד בהייטק? למה אתם מחכים? השאירו פרטים!

קטגוריות

מעוניינים לקבל ייעוץ לגבי לימודי הייטק? השאירו פרטים!

מאמרים אחרונים

פול סטאק – הדור החדש של מתכנתים

כיום יש דרישה למפתחי פול סטאק בארגונים מסוגים שונים והעובדה שמפתחים אלה יודעים להעניק שירותי פיתוח הן לצד לקוח והן לצד שרת הופכים אותה לבחירה הנבונה בכל פרויקט ובמגוון פרויקטים מסוגים שונים. כך למשל, מפתח פול סטאק יוכל הן לבנות אתר מאחורי הקלעים והן לתכנן את חוויית המשתמש, התפקוד של האתר וגם הנראות שלו.

בניית אסטרטגיית SEO מנצחת

כל פרויקט של קידום אתרים דורש אסטרטגיה חכמה על מנת לנהל אופטימיזציה מוצלחת. קידום אתרים הוא תחום יצירתי כאשר מקדמי אתרים מיומנים בונים אסטרטגיית SEO

הטרנדים הגדולים בדאטה סיינס לשנת 2020

מדע הנתונים חולל שינוי מהותי בניהול נתונים. ארגונים המוצפים במידע עסקי יכולים כעת לבסס אסטרטגיה והחלטות עסקיות על בסיס ניתוח מעמיק של מאגרי נתונים עצומים