בבלוג זה תוכלו לקרוא הכל על עולם המחשבים וההייטק

5 טיפים לראיון בתחום אבטחת המידע וסייבר

ראיון עבודה בסייבר אבטחת מידע

ראיון עבודה הוא אירוע מלחיץ, במיוחד כשמדובר במקום עבודה נחשק בתחום אבטחת מידע וסייבר. בשנים האחרונות יותר סטארט אפים וחברות הייטק נכנסו לתחומים של סייבר סקיורטי ואבטחת מידע, כך שיש היצע רחב של משרות בתחום. אך כדי להתקבל לעבודה, עליכם להציג רזומה, להפגין שליטה וכמובן, להרשים את המראיינים.
אז מה כדאי לדעת לפני שמגיעים לראיון עבודה בתחום? למה להתכונן וכיצד להעלות את הסיכויים להצלחה? 5 עצות למתראיינים.

הבליטו את עצמכם

חשוב מאוד להיות מועמדים זכירים וכדי לעשות זאת, כדאי להתאמן מראש על נאום פתיחה – כדי להציג את עצמכם בצורה אטרקטיבית בפני המראיינים. המטרה היא להתאים לפרופיל של המשרה. לכן, נסו לקרוא היטב את מודעת הדרושים ולהבין איך ובמה אתם עונים על הקריטריונים. למשל, למדתם קורס מקצועי בתחום של אבטחת מידע וסייבר ובמוסד לימודים מוכר, עברתם את מבחני ההסמכה המעידה על הידע העדכני ששיש ברשותכם, אתם מעודכנים במה שקורה בענף מבחינת מחקרים, התקפות ואיומים, פתרונות אבטחה מתקדמים ושל אילו חברות, פיתוחים טכנולוגיים ויש לכם מה לתת מבחינת יכולות מחד ואישיות מאידך. התאמנו על הצגה עצמית, הקפידו על טון נעים ודיבור ברור ועל שפת גוף המשדרת ביטחון עצמי.

הגיעו עם הוכחות מקצועיות

אין הנחתום מעיד על עיסתו. אבל בראיון עבודה תצטרכו להצדיק את ההתאמה שלכם לתפקיד. מעבר לכך, כדאי לחזק את המוניטין בכך שתביאו אסמכתאות שונות המעידות על המקצועיות והידע שצברתם בתחום. למשל, תעודת סיום מקצועית מהלימודים ואם ניתן גם המלצות מהמורים שלימדו. במידה ורכשתם ניסיון רלוונטי במקומות שונים, אפילו במסגרת פרויקט הגשה ללימודים, מיקור חוץ או במהלך השירות הצבאי – כדאי לספק לכך הוכחות ולספר כיצד הניסיון והידע יסייעו לכם בעבודה.

ידע זה כוח – גייסו מידע על החברה

חשוב מאוד ללמוד את קורותיה של החברה אליה אתם מתראיינים. ידע מקדים על החברה, המייסדים, תחומי פעילות, באילו שווקים היא פועלת, איזה מוצרים היא מפתחת, האם היא רשמה פטנטים, מי המתחרים העיקריים שלה בענף. הידע הזה יעזור לכם להדגיש בפני המראיינים שאתם מעוניינים במשרה (השקעתם ולמדתם על החברה) וכן להתמקד בתשובות בתכני הליבה של אותה חברה. כמו כן, תכירו אולי בשמות את המראיינים, תוכלו לצטט מתוך מאמרי דעה מעניינים שקראתם על החברה וגם לשאול שאלות שחשובות לכם על מנת להכריע אם אתם מעוניינים באמת להשתלב בשורותיה.

חזרה על החומר הלימודי

למדתם מקצוע מבוקש במוסד לימודים מוכר בתעשייה בקורס בו מלמדים בדיוק מה שצריך כדי להשתלב בעבודה? חשוב לעבור היטב על החומר הנלמד, במיוחד אם עברה תקופה מתום הלימודים ועליכם לרענן את הזיכרון. הצגת ידע מקצועי ורלבנטי מרשימה בראיון עבודה.

כמו כן, הדגישו בפני המראיינים את המיומנויות שרכשתם בתהליך הלימוד – הקמת והגדרת תשתיות תקשורת ושירותי רשת מתקדמים, תקיפה והגנה על שרתים, שירותים ותשתיות וכן תקיפה והגנה על רשתות ארגוניות ונכסים פנים ארגוניים דרך משתמשי קצה. חזרה על החומר הלימודי תעזור לכם גם להשיב על שאלות מעשיות בתחום.

התכוננו למבחן מעשי

מרבית ראיונות העבודה כיום לתחום אבטחת מידע וסייבר, כוללים רקע תיאורטי ומבחן מעשי הבודק את החשיבה והכישורים הטכניים-האסטרטגיים שלכם. תוכלו למצוא ברשת מבדקים לדוגמא, שאלות חשיבה שמראיינים נוהגים להציג בתחום, בעיות ופתרונות אלטרנטיביים שניתן להציג. זכרו שהתשובה הסופית היא לא בהכרח המטרה. המראיינים רוצים להתרשם מהדרך שעשיתם בדרך למציאת הפתרון ולכן, כדאי לנסח תשובות מראש לשאלות נפוצות בתחום המקצועי.

הכינו את המידע הנחוץ לראיון עבודה בתחום, הגיעו לאחר עברתם היטב את החומר עם ביטחון עצמי ואולי תתחילו בקרוב משרה מבוקשת בתחום הנחשק.

שתפו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

מעוניינים לקבל ייעוץ לגבי לימודי הייטק? השאירו פרטים

רוצים לעבוד בהייטק? למה אתם מחכים? השאירו פרטים!

קטגוריות

מעוניינים לקבל ייעוץ לגבי לימודי הייטק? השאירו פרטים!

מאמרים אחרונים

פול סטאק – הדור החדש של מתכנתים

כיום יש דרישה למפתחי פול סטאק בארגונים מסוגים שונים והעובדה שמפתחים אלה יודעים להעניק שירותי פיתוח הן לצד לקוח והן לצד שרת הופכים אותה לבחירה הנבונה בכל פרויקט ובמגוון פרויקטים מסוגים שונים. כך למשל, מפתח פול סטאק יוכל הן לבנות אתר מאחורי הקלעים והן לתכנן את חוויית המשתמש, התפקוד של האתר וגם הנראות שלו.

בניית אסטרטגיית SEO מנצחת

כל פרויקט של קידום אתרים דורש אסטרטגיה חכמה על מנת לנהל אופטימיזציה מוצלחת. קידום אתרים הוא תחום יצירתי כאשר מקדמי אתרים מיומנים בונים אסטרטגיית SEO

הטרנדים הגדולים בדאטה סיינס לשנת 2020

מדע הנתונים חולל שינוי מהותי בניהול נתונים. ארגונים המוצפים במידע עסקי יכולים כעת לבסס אסטרטגיה והחלטות עסקיות על בסיס ניתוח מעמיק של מאגרי נתונים עצומים