בבלוג זה תוכלו לקרוא הכל על עולם המחשבים וההייטק

מדוע כדאי להיות בודקי תוכנה QA ואיך מגיעים למקצוע המבוקש?

אם תמיד הייתם פרפקציוניסטיים ויש לכם נטייה לבחון הכל לעומק ולבדוק הכל לפרטי פרטים בצורה כירוגית, כולל נטייה טכנית ורצון עז להיכנס לעולם ההייטק, תחום בדיקות תוכנה (QA) הוא בדיוק מה שחיפשתם. כיום אין מוצר שמשתחרר לאוויר העולם מבלי שהוא עבר אינספור בדיקות קפדניות תחת בקרת איכות מקסימאלית. מי שאחראי בפועל לביצוע הבדיקות המקיפות והשיטתיות המקדימות, שבמובנים רבים קובעות את הצלחת המוצר הסופי, הם בודקי תוכנה – אנשי QA. הבדיקות שהם מריצים עוזרות להבין איזה באגים יש מוצר, כיצד ניתן לשפר ולהשביח את המוצר והכל תוך שימוש בכלי ניהול בדיקה ידניים וכלי ביצוע אוטומטיים מתקדמים שמשדרגים את רמת האבטחה, מייעלים את הביצועים, מנתחים תוצאות ומפיקים דו"ח המלצות להמשך הדרך (למשל, לגרסה הבאה).

מה עושים בודקי תוכנה?

בדיקת תוכנה QA היא תחום דינאמי ומגוון המשתנה מחברה לחברה, ממוצר למוצר. מטרת התהליך היא לבדוק אם המוצר עומד בדרישות מאספקטים רבים – עיצוב, פיתוח, ייצור ולגלות ליקויים פוטנציאליים לפני שחרורו לשוק.

בודקי תוכנה משלבים בין העולם הטכנולוגי לעולם העסקי. הם צריכים לוודא שהתוכנה עונה על צרכי המשתמש ופועלת לפי האפיון והציפיות ובמקביל, לבחון כיצד לשפר את המוצר/ תוכנה כדי להגביר מכירות (למשל, שהתוכנה תהיה מהירה יותר משל המתחרים).

סקירה של מודעות הדרושים מעלה ביקוש גבוה לבודקי תוכנה לתעשיית ההייטק, תעשיות ביטחוניות וגם למוסדות ממשלתיים. התנאים נוחים, העבודה מאתגרת וגם המשכורת מתגמלת. בוגרי קורס QA יכולים להרוויח החל מ-6,500 ₪ ועד 12,000 ₪ בממוצע, תלוי בותק בתחום, בסוג החברה ובתפקיד הספציפי.

איך הופכים לבודקי תוכנה QA? 

חשוב ללמוד בדיקת תוכנה QA במוסד לימודים מוכר במסלול ייחודי לבודקי תוכנה שמשלב גם לימודים מעשיים בעבודה עם בסיסי נתונים, שאילתות SQL, מגוון כלי בדיקה ידניים וכלי בדיקה אוטומטיים. בין הדרישות הנפוצות למשרות QA, ניתן למצוא ניסיון בבדיקות ידניות של טכנולוגיות Android & IOS, ניסיון בבדיקות של טכנולוגיות WEB, טכנולוגיות ענן ועוד.

רצוי ללמוד במקום שמכין אתכם למעבר מוצלח של בחינת ההסמכה הבינלאומית ISTQB.

חשוב להכיר את שני סוגי הבדיקות – בדיקות ידניות ובדיקות אוטומטיות, שכן שני הסוגים נדרשים היום בשוק. בבדיקות תוכנה אוטומטיות חשוב לדעת כלים כמו Appium ו-Selenium המאפשרים להגדיר מראש תסריטי בדיקה ולהריץ בדיקות בצורה סימולטנית ולפענח את הבדיקות בדרכים יעילות ומהירות יותר.

כדי להתקבל ללימודי בדיקת תוכנה לא חייבים רקע מוקדם מיוחד אלא רק לעבור בחינות כישורים (למשל, תפיסה אנליטית, נטייה טכנית), אך כמובן שרקע בתשתיות או תקשורת ומקצועות טכניים מהווים יתרון מקצועי. מבחינת כישורים אישיים, רוב אנשי ה-QA הם כאלה ששמים לב לפרטים הקטנים, בעלי יכולת גבוהה של ניתוח ופתרון בעיות, תכנון, ארגון, קבלת החלטות.

לאן מתקדמים מבדיקת תוכנה?

בודקי תוכנה יכולים להתפתח לאפיקים מקצועיים רבים בתחום ניהול הבדיקות וניהול פרויקטים בתוכנה וגם לתחום Devops הפופולארי שמשלב בין פיתוח לאופרציה והיות ובדיקות אוטומטיות הן חלק מרכזי מתהליכי Devops, מקצועני QA מומחים בבדיקות אוטומטיות יכולים לאייש בהמשך גם תפקידי Devops. תפקיד מבוקש נוסף שמהווה אופק מקצועי הוא מנתח מערכת / מנהל מוצר שאחראי על ניתוח ויישום מערכות בתחומי ה-WEB.

שתפו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

מעוניינים לקבל ייעוץ לגבי לימודי הייטק? השאירו פרטים

רוצים לעבוד בהייטק? למה אתם מחכים? השאירו פרטים!

קטגוריות

מעוניינים לקבל ייעוץ לגבי לימודי הייטק? השאירו פרטים!

מאמרים אחרונים

פול סטאק – הדור החדש של מתכנתים

כיום יש דרישה למפתחי פול סטאק בארגונים מסוגים שונים והעובדה שמפתחים אלה יודעים להעניק שירותי פיתוח הן לצד לקוח והן לצד שרת הופכים אותה לבחירה הנבונה בכל פרויקט ובמגוון פרויקטים מסוגים שונים. כך למשל, מפתח פול סטאק יוכל הן לבנות אתר מאחורי הקלעים והן לתכנן את חוויית המשתמש, התפקוד של האתר וגם הנראות שלו.

בניית אסטרטגיית SEO מנצחת

כל פרויקט של קידום אתרים דורש אסטרטגיה חכמה על מנת לנהל אופטימיזציה מוצלחת. קידום אתרים הוא תחום יצירתי כאשר מקדמי אתרים מיומנים בונים אסטרטגיית SEO

הטרנדים הגדולים בדאטה סיינס לשנת 2020

מדע הנתונים חולל שינוי מהותי בניהול נתונים. ארגונים המוצפים במידע עסקי יכולים כעת לבסס אסטרטגיה והחלטות עסקיות על בסיס ניתוח מעמיק של מאגרי נתונים עצומים